SPOTKANIE INTEGRACYJNE Koła Nr 14 SEIRP w Czechowicach -Dziedzicach w dniu 16 maja 2026 r.
połączone z zawodami Strzeleckimi z karabinka pneumatycznego
W dniu 16 maja 2026 r. Zarząd Koła SEIRP Nr 14 w Czechowicach Dziedzicach, zgodnie z doroczną tradycją ,zorganizował spotkanie integracyjne swoich członków z rodzinami. Zgodnie z zawartymi w planie pracy Koła na rok 2026 wskazaniami do zacieśniania współpracy i integracji z innymi organizacjami , przyjęto założenie że doskonałą platforma takiego działania będzie poprzedzenie imprezy integracyjnej imprezą sportową, w postaci indywidualnych zawodów strzeleckich.
Tradycyjnie miejscem spotkania był teren strzelnicy sportowej przy ul. Nad Białką w Czechowicach -Dz.
W spotkaniu oprócz członków Koła nr 14 udział wzięli :
-
4 osobowa delegacja Koła SEIRP w Bielsku Białej na czele z prezesem Jackiem SŁOBOSZEM;
-
3 osobowa delegacja IPA Region Bielsko na czele z sędzią zawodów Włodzimierzem KUPILASEM ;
-
przedstawiciel Sekcji Seniorów Zakładu Górniczego SILESIA w Czechowicach-Dziedzicach – Michał MICOREK
Gości przywitał prezes Koła Edward LESIEWICZ. Otwierając zawody i zachęcając do sportowej rywalizacji, prezes podkreślił walor integracji różnych środowisk senioralnych na gruncie spotkań towarzyskich, sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych, inspirujących do aktywności ważnych dla zdrowia fizycznego i psychicznego, szczególnie w okresie zakończenia aktywności zawodowej a następnie oddał głos nadzorującemu zawody wiceprezesowi Koła Mirosławowi KOŁEK który przedstawił Regulamin Zawodów.
Do zawodów stanęło 18 indywidualnych uczestników w tym 6 pań bez podziału w kwalifikacji wyników na kategorie mężczyzn i kobiet.
Po zakończeniu konkurencji i podliczeniu wyników wszyscy uczestnicy spotkania, zgromadzili się przed budynkiem wiaty biesiadnej w celu wysłuchania ogłoszenia przez sędziego zawodów wyników i udekorowania zwycięzców.
Oficjalne wyniki zawodów:
Statuetki
za zajęcie pierwszych 3 miejsc otrzymali :
miejsce I – Leszek GASZCZYK Koło nr 14 Czechowice-Dz.
miejsce II – Jerzy WIERZEJSKI Koło nr 14 Czechowice-Dz.
miejsce III – Andrzej SIUDA Koło nr 14 Czechowice-Dz.
Dyplomy
za zajęcie kolejnych miejsc otrzymali:
miejsce IV – Mariusz TOBOŁA Koło nr 14 Czechowice-Dz.
miejsce V – Edward STERNAL Koło nr 14 Czechowice-Dz.
Po zakończenie części oficjalnej i wykonaniu pamiątkowych fotografii prezes zaprosił wszystkich obecnych do dalszej biesiady przypominając , że wszystkie ważne momenty z życia Koła są dokumentowane w Kronice Koła, ( wyłożonej każdorazowo do wglądu w ciągu wszystkich naszych spotkań) a relacje z wydarzeń w Kole można także obejrzeć na stronie internetowej Zarządu Oddziału Wojewódzkiego w Katowicach pod adresem ( www.seirp.slask.pl ). Przy tej okazji Prezes zachęcił wszystkich posiadających dostęp do Internetu do śledzenia aktualności z życia Stowarzyszenia poprzez odwiedzania stron internetowych Zarządu Głównego SEIRP (www.seirp.pl) gdzie można znaleźć wiele interesujących informacji z życia Stowarzyszenia w tym porady prawne z rożnych zakresów.
Przed rozpoczęciem biesiady prezes poinformował o starcie miejskiego programu społecznego kierowanego do mieszkańców w wieku 60+ pod nazwą „Pociąg do aktywności” zachęcając do wzięcia udziału poprzez wypełnienie deklaracji przystąpienia ( do pobrania w Centrum Usług Społecznych przy ul. Traugutta 1). W ramach tego programu latem otwarty zostanie w Czechowicach Dz. Klub Seniora.
Podczas dalszej biesiady z muzyką w tle , panowała swobodna, i miła atmosfera będącą okazją do wymiany poglądów na wiele aktualnych tematów z życia naszej organizacji w tym zbliżających się jesienią wyborów nowych władz wojewódzkich naszego Stowarzyszenia .
Za Zarząd
Tekst:E.Lesiewiczi zdj. M.Kołek Prezes Edward Lesiewicz



