Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Mysłowicach 2026 rok
W Mysłowicach uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta. W pochodzie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, miejskich jednostek i organizacji, szkół, służb mundurowych oraz mieszkańcy. Następnie na Placu Wolności, pod Pomnikiem Kardynała Augusta Hlonda, złożono kwiaty i zapalono znicze. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta KWK Mysłowice Wesoła.
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach reprezentowali:
Andrzej Makowski – I Wiceprezes Zarządu Koła,
Jacek Krawczyk – Wiceprezes Zarządu Koła,
Ewa Gomółka – skarbnik Zarządu Koła,
Katarzyna Krawczyk i Zbigniew Gomółka – członkowie Zarządu Koła.
Tekst: Sylwia Romaniuk
Zdjęcia: Katarzyna Krawczyk


